Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nástěnka - co je nového/připravujeme

27.4.2022

Na 30.dubna 2022 připravujeme 1. ročník KULIČKIÁDY a tradiční PÁLENÍ ČARODĚJNIC na

dětském hřišti v Bukové, přípravy se uskuteční již v odpoledních hodinách

kulic--kia--da---1.rocnik-a-paleni-carodejnic-v-bukove.png

Srdečně zveme všechny občany i děti na tuto podvečerní akci

SDH Buková

23.4.2022

Pietní vzpomínka v sobotu dne 23.4.2022 k 80. výročí seskoku výsadkářů skupin Intransitive a Tin u lovecké boudy Václavka poblíž Teslín v r. 1942, v souvislosti následného atentátu na R.Heydricha a uctění památky obětí popravených českých občanu a z blízkého Věšína také rodiny Viktorových.
Fotky k této pietní vzpomínce 80. výročí a z minulých let- viz odkaz:
záznam seskoku výsadkářů: https://youtu.be/FTiHsc_Fk7c
Za výbor SDH Jeníček Petr
 
 

17.4.2022- 5.ročník Velikonočního pochodu

velikonocni-pochod-5.rocnik-17.4.2022-sdh-bukova-a-sdh-borovno.jpg

fotogalerie:  https://eu.zonerama.com/SOUSEDE-Bukovskahospudka72021/Photo/8322251/317220305

a další - https://photos.app.goo.gl/teHb2trk9G6VLoCq7

5.4.2022

Dobrý den členové, členky a přátelé Sboru dobrovolných hasičů Buková,

       i když letošní dubnové počasí se drží pevně prozatím opravdu aprílově, dovolili jsme si připravit po dvou letech pandemické přestávky pro Vás všechny a naše přátele SDH Borovno na  velikonoční neděli 17.dubna 2022 - 5.ročník tradičního Velikonočního pochodu. Sraz účastníků pochodu bude v Bukové na návsi v 8.45 hodin u hasičské zbrojnice, odkud se autobusem přesuneme na věšínskou náves, odkud bude od kapličky Start pochodu v 9.00 hodin.   Zvolili jsme si pro letošní ročník pochodu trasu směrem k Rožmitálu p. Třemšínem, kde  nás čeká netradiční procházka jarní přírodou s poznáním trochu historie k Městu Rožmitál se svátečním zastavením jak k historii řemeslné i kulturní. Naším cílovým místem bude Buková, kde účastníky všech věkových kategorií včetně jejich čtyřnohých kamarádů čeká malé pohoštění a ukázka výroby velikonočních řemeslných výrobků. Během pochodu  absolvujeme tradiční zastávku k opékání buřtíků, tak jako správní turisté si tuto svačinku připravte s sebou na velikonoční cestu. 

Hezké zážitky a s přáním pěkného počasí 

                        se na Vás těší hasiči z Bukové

                        pomlazka.jpg

5.1.2022

Vážení hasiči, hasičky,

    s ohledem k současným epidemiologickým opatřením bez uspořádání valné hromady prosíme členy  SDH Buková o zaplacení letošních členských příspěvků  ve výši 130,- Kč za člena platbou převodem na účet 241107140/0600. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno.

Děkujeme Vám všem za vstřícnost, abychom příspěvky takto znovu netradičně shromáždili za náš sbor a těšíme se s Vámi všemi na brzké možné setkání.

za výbor SDH Petr Jeníček

23.12.2021

PF 2022

Vážení členové, členky a přátelé Sboru dobrovolných hasičů Buková,

     v letošním roce se opět nemůžeme sejít  na valné hromadě našeho sboru, proto prosím  přijměte pozdrav a vánoční přání k prožití klidných svátků se svými rodinami a do Nového roku 2022 hodně štěstí a zdraví. Přejeme si, aby ten nastávající Nový rok byl lepší a mohli jsme se všichni setkávat na akcích v naší obci jako v minulých letech.

Radostné vánoční svátky přeje za výbor SDH Buková

V. Meloun a P. Jeníček  

4.12.2021

 Vážení členové SDH Buková, 

      s ohledem  platných epidemiologických opatření v době vládou vyhlášeného nouzového stavu se omlouváme, že již druhým rokem nelze uspořádat pro děti tradiční společnou mikulášskou nadílku jako v předchozích minulých letech. K nastávající 2.adventní neděli a blízkému předvánočnímu času přejeme Vám i všem dětem  hlavně zdraví, štěstí, aby si prožily radostné chvíle  ve zdraví doma se svými rodinami. Budeme všichni doufat, že se kovidová situace kolem pandemie zlepší a budeme moci připravit v Novém roce 2022 pro Vás v obci Buková od jara  společná setkání počínaje pálením čarodějnic, oslavy Dne dětí a další akce při činnosti SDH Buková. 

Za výbor SDH Buková  Petr Jeníček

                                               mikulas--cert-andel.png

4.12.2021 

drakiada-2021--plakat.jpg

Připravujeme podzimní   DRAKIÁDU pro děti i rodiče z Bukové, 

2.ročník  se bude konat v sobotu dne 16.10.2021, ve 13.30 hodin, sraz rodičů s dětmi  na návsi před hasičárnou a pouštění draků bude nad Bukovou na kopci Dubovka, kde se po 14.hodině podzimní  nebe rozzáří veselými draky, v rukou jak dětí, tak dospělých. Minulý ročník v r. 2019 vítr foukal velice příznivý a tak i letos věříme. že  někteří draci vystoupají až do výšky více jak 100 metrů. Díky předchozímu 1.ročníku  se drakiáda zalíbila také i rodičům, kteří si na letošní prý připraví výkonnější draky. Nakonec si všichni účastníci budou moci posedět u ohníčku při opékání buřtů a na vítěze čeká hezká cena.

Srdečně všechny účastníky  zvou a těší se s Vámi  na 2. ročník Drakiády bukovští hasiči.

22.6.2021

SLAVNOSTNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE  A PŘEDÁNÍ NOVÉHO VOZIDLA SDH BUKOVÁ

SDH Buková dne 26.6.2021 uspořádal při příležitosti slavnostní členské schůze v Bukovské hospůdce oslavu a předání  nového dodávkového vozidla VW Transporter Combi 4x4 T6 od Obce Věšín. Zároveń  jsme si  připomněli 10. výročí provedené rekonstrukce v r. 2011 budovy hasičské zbrojnice, klubovny, knihovny a hospůdky . V rámci rozvolnění opatření Covid 19  se konalo posezení s hudbou. Děkujeme všem  členům, členkám a hostům, jež se našich oslav zúčastnili a především Obci Věšín a celému zastupitelstvu, že pro budoucí činnost našeho sboru finančně podpořili pořízení nového vozidla při možnosti poskytnuté dotace od HZS ČR a Středočeského kraje ve výši 750.000,- Kč. Fotogalerie z této oslavy:https://photos.google.com/album/AF1QipMv0PpFxmFtEMF12a3SmK9rKagT--yxqdX8J_6G

S poděkováním výboru SDH Buková

Václav Meloun, starosta

21.6.2021

Dne 20.6.2021 se od 13 hodin uskutečnila vzpomínková akce u chaty Václavka. Československá obec legionářská jednota Plzeň uspořádala pietní vzpomínku na  československou paraskupinu
Intransitive a Tin,která k přípravě atentátu na R.Heidricha v r.1942 provedla výsadek parašutistů  poblíž Horního Padrťského rybníka na louce u chaty Václavka. Fotogalerie - viz odkaz:https://photos.google.com/share/AF1QipPkCmoPlljX7x5sYKVYB95gaBqH52YDO6e32fkWCFmB9Bv-_a8gYZkpLtpqO9BvEw?key=ZjdtRkVaV2toc0IxZklXMk9kSDJYa1lmYWZOOFVB 
Pietní akce se tentokrát při 79.roce jejího výročí zúčastnilo na 50 lidí včetně zástupců obcí, místních občanů, dvou jednotek SDH Věšín a Buková  a složek, jež tuto vzpomínkovou akci podpořili a zorganizovali.
Ke skutečnému předvedení výsadku 6-ti parašutistů při této vzpomínce byla zároveň odhalena pamětní tabule, kde je vyprávěn příběh u chaty Václavka, jež se na tomto místě v době 2.sv. války udál, a kterým po jeho vyzrazení tajné akce partyzánů zaplatili životem obyvatelé Věšína, z chalupy na "Výrovně".
Celá rodina Viktorova byla poté nacisty SS nemilosrdně popravena.
Čest jejích památce a  hrdinství, jež za svobodu českého lidu obětovali za ukrývání partyzánů.

Za tichou vzpomínku na jejich rodinu všem děkují a nikdy nezapomenou - občané Věšína a Bukové.

Za SDH Buková- P. Jeníček

4.4.2021

Velikonoční pozdrav všem členům sboru JSDH Buková i jejich rodinám a jedna dobrá zpráva : po roce, kdy jsme se na výboru sboru domlouvali o výběru a možném vybavení nového hasičského 9-místného auta se dobrá věc podařila. Po úspěšném výběrovém řízení a přidělené dotaci pro Obec Věšín bylo předáno 29.3.2021 nové auto VW T6 pro JSDH Buková. Děkujeme za velice hodnotné vybavení Obci Věšín, starostovi ing. Pavlu Hutrovi a všem členům zastupitelstva za vstřícnost a potřebnou finanční pomoc pro náš sbor k pořízení nového vozidla. Oficiální oslava k této významné události proběhne po uvolnění dosavadních epidemiologických opatření v nejbližší k tomu možné době. Hezké velikonoce ve Vašich rodinách, přání pevného zdraví a brzké setkání se všemi při činnosti našeho sboru .

Za výbor JSDH Buková V. Meloun, P. Jeníček

Nové dodávkové vozidlo VW T6

8.1.2021

Vážení hasiči, hasičky,

    s ohledem k současnému nouzovému stavu  je zaplacení letošních členských příspěvků  ve výši 130,- Kč za člena pro náš sbor  možné provést do termínu 22.1.2021 buď osobně u paní Aleny Melounové, nebo možnost platby převodem na účet 195765088/0300. V případě platby převodem, informujte předem paní A. Melounovou telefonicky - mobil: 607 569 872.

Děkujeme Vám všem za vstřícnost, abychom příspěvky takto netradičně shromáždili za náš sbor v uvedeném termínu a těšíme se s Vámi na brzké možné setkání.

za výbor SDH V. Meloun, P. Jeníček

23.12.2020

PF 2021

Vážení hasiči, hasičky a přátelé Sboru dobrovolných hasičů Buková,

     vzhledem k aktuálnímu stavu přetrvávající pandemie se letos nemůžeme sejít jako každoročně na valné hromadě našeho sboru, proto přijměte tímto srdečné přání k prožití klidných vánočních svátků se svými blízkými a k Novému roku 2021 hodně zdraví a štěstí do Vašich domovů. Vašim dětem přejeme, ať najdou pod stromečkem svoje vytoužené dárky a ve škole ať jsou po vánocích co nejvíce se svými kamarády spolužáky. Všichni si moc přejeme, aby ten nastávající Nový rok byl jiný a lepší než ten letošní a mohli jsme se s Vámi všemi setkávat společně na všech našich akcích, jak jsme byli v předchozích létech zvyklí.

Krásné vánoční svátky přeje za výbor SDH Buková

V.Meloun a P.Jeníček  

 !!! AKCE JE ZRUŠENA !!!

Vážení přátelé s politováním oznamujeme, že JE ZRUŠEN 5.ročník Velikonočního pochodu připravovaného na 12.4.2020 SDH Buková a SDH Borovno s ohledem krizové situace na COVID 19. Přejeme Vám všem pevné zdraví a posíláme Vám přání hezkých Velikonoc do Vašich domovů. Věříme, pokud budeme všichni dodržovat všechna opatření dané vládními nařízeními s ohledem utlumení pandemie COVID 19, že se spolu zase někdy společně setkáme.
Za SDH Václav Meloun a Milan Albrecht st.
velikonocni-motivy-z-nasich-domovu--zajic.jpg    velikonocni-motivy-z-nasich-domovu--petrklice.jpg

__________________________________________________________________________________

!!! AKCE JE ZRUŠENA !!!

Na velikonočni neděli 12.dubna 2020 připravujeme 5.ročnik VELIKONOČNÍHO POCHODU. V 9.00 hod start z návsi ve Věšíně, směrem k Rožmitálu p. Tř. Během plánované trasy Vás čeká přijemný doprovodný program, účastnit se mohou od maminek s kočárky i senioři, jako tradičně v předchozich ročnících pochodů. Závěr pochodu je u hasičské zbrojnice v Bukové.
Jste všichni srdečně zváni letošními pořadateli SDH Buková. Tradičně účastníky pochodu čeká praktická ukázka pletení velikonočních pomlázek a chutnávka velikonočnich dobrot. Letos se uskutečni soutěž o nejlepši velikonoční bochánek a nádivku, tak fantazii všech kuchařek přejeme hodně štěstí.

22.3.2020

SDH Buková uspořádal  v sobotu 22.2.2020 Masopust, fotogalerie - https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fphotos.app.goo.gl%2FvpWkzLME4TMsDSL38%3Ffbclid%3DIwAR0SBPZ6HVVIphreVsEo4PqOyZbwmo0UK77FE06SFWCTua163JXUHaUULmk&h=AT2j9lHfITdOFj79lwDAYkkLY1cwyDJF70bsY4vEioe1e_11Cbo_o7Q1o4rdzWYpZOYOw-T_Q_eKx3DpKNT9-GZrQn5ux3pFmMKHEMxMxHOfpd7jypEf-EUzo5ZoQNkpfG0

maskary-22.2.2020.jpg

maskary-22.2.2020.jpg

    MASOPUST  v Bukové 2020

Při obnoveném sobotním maškarním průvodu v Bukové, znovu po 8 letech byla hojná účast na 40 maškar včetně dětí i batolat a navíc skvělé počasí podpořilo masopustní náladu všech zúčastněných i obyvatel Bukové. Děkujeme všem za přípravu, veškeré masopustní dobroty a finanční příspěvek jež nám bukovští obyvatelé přichystali.

Děkuje výbor SDH Buková

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

plakat--masopust-v-bukove.jpg

29.12.2019

SDH Buková zve všechny svoje členy dne 25.ledna 2020 od 18.00 hodin do Bukovské hospůdky na výroční valnou hromadu, která je v letošním roce volební, na další 5-ti leté období bude zvolen nový výbor SDH Buková. Děkujeme tímto všem členům za účast na tomto jednání.

Výbor SDH Buková

4.1.2020

Dnešního rána 4.1.2020 se zásahová jednotka našeho sboru zúčastnila asistence s dopravou vody k likvidaci požáru budovy rekreačního střediska Kemp Brdy v katastru obce Věšín, kde od 7 hodiny ranní bylo povoláno a zasahovalo celkem 9 jednotek hasičů. Fotogalerie- https://photos.app.goo.gl/RyUbQwekieaBvC14A. Dle zpráv z médií došlo ke škodě ve výši 10.mil. Kč  na hlavní budově Kemp Brdy. Ostatní objekty a okolní lesy byly od požáru ochráněny.

Poděkování patří všem hasičům a složkám IZS  a též obyvatelům obce Věšín a Buková, jež se podíleli na zajištění občerstvení pro zasahující hasiče. Dle zdroje pribram.cz můžete shlédnout podrobnější zprávy z této dnešní události.https://www.pribram.cz/clanek/plameny-pohltily-budovu-restaurace-v-kempu-u-vesina-hasici-vyhlasili-druhy-stupen-poplachu/15252/

a též záznam ze zpráv televize Prima:https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/4-1-2020-velke-zpravy-na-pribramsku-shorelo-rekreacni-stredisko

pozar-rekreacniho-strediska-brdy-u-vesina--2.jpgpozar-rekreacniho-strediska-brdy-u-vesina--2.jpg

hlaseni-k-ukonceni-cinnosti-sdh-bukova-ve-14.00hodin-dne-4.1.2020-u-velitele-zasahu-v-kempu-brdy.jpg

4.1.2020 ve 14.00 hod se zásahová jednotka SDH Buková hlásí u velitele požáru, že ze stanoviště doplňování vody u rybníčku Morák ve Věšíně odjíždí zpět na základnu v Bukové. Ostatní profesionální jednotky dokončují svoji hasební činnost a nyní nastává práce vyšetřovatelům a policii ke zjištění příčin vzniklého požáru hlavní budovy Kemp Brdy.

Za SDH Buková Petr Jeníček

11.12.2019

       SDH Buková uspořádal pro děti jako každým rokem v sobotu 7.prosince 2019 v Bukovské hospůdce "mikulášskou nadílku". Mikuláše, anděla i čerty přivítalo  25 dětí, které si svým  přednesem  básniček a říkanek zpestřily odpoledne. Za svá vystoupení byly všechny odměněny  balíčkem dobrot a  slibem poslušnosti rodičům  před čerty si společně užili nadílku.  Děkujeme všem rodičům, kteří  tak se svými ratolestmi oslavili společně s námi letošního Mikuláše.

Fotogalerii shlédnete v odkazu:https://ela-m.rajce.idnes.cz/MIKULASSKA_NADILKA/       

mikulasska_nadilka_2019.jpg                                                                                     

     Do nastávajícího předvánočního času přejeme všem spoluobčanům pohodu, hezké a klidné prožití vánočních svátků, do Nového roku 2020 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

výbor SDH Buková

17.11.2019

Výstavu RETRO  jsme pojali jako nostalgii vzpomínek před sametovou revolucí - doby 30. let zpátky.

Členové SDH Buková se k oslavám výročí  30.let sametové revoluce ze 17. listopadu 1989 v České republice  přidali  připomínkovou 2denní Retro  výstavou, jež byla věnována období 50-80.let, kdy před vybojovanou svobodou a demokracií lidé na vesnici žili skromně a vážili si obyčejných věcí, které se v té době daly běžně v obchodech nakoupit. Návštěvníkům výstavy byla přichystána v místní hasičské zbrojnici expozice na téma: domácnost, sport, motorismus, cyklistika, školní potřeby, dětské hračky a ostatní dobová zábava. Výstava doprovázená hudbou z vinylových gramofonových desek, byla v sobotní podvečer v místní hospůdce  zpříjemněna posezením při harmonice, jak před časy bývalo. 

Poděkování patří všem, kteří k Retro výstavě  zapůjčili své dobové věci i všem 130 návštěvníkům, jež výstavu podpořili dobrovolným vstupným.

Za výbor SDH Buková V.Meloun a P.Jeníček

Fotogalerii z výstavy shlédnete na odkazu: https://photos.app.goo.gl/4NViimyqpVYJ2W2c8

 

retro-motocykly.jpgretro-vystava---pokracuje-i-v-nedeli-17.11.2019.jpg

13.10.2019

drakiada-v-bukove--spolecna-fotka.jpg

Jednou vydařenou podzimní  akcí bukovských hasičů bylo uspořádání DRAKIÁDY pro děti i rodiče z Bukové. Za krásného podzimního dne se v sobotu 12.10.2019 sešli rodiče s dětmi nad Bukovou na kopci Dubovka, kde se po 14.hodině podzimní  nebe rozzářilo více než desítkou draků.  Vítr foukal velice příznivý a tak někteří draci vystoupaly až do výšky více jak 100 metrů. Drakiáda se zalíbila také i rodičům, kteří si na příští Drakiádu prý připraví výkonnější draky. Nakonec si všichni účastníci Drakiády poseděli u ohníčku při opékání buřtů a kolem 17 hodiny jsme  se rozešli ke svým domovům po mile stráveném odpoledni.  

Fotogalerii z Drakiády  můžete shlédnout na odkazu:

 https://ela-m.rajce.idnes.cz/DRAKIADA_SDH_Bukova_2019/#DSC_0732.jpg

Děkujeme všem za účast a těšíme se opět s dětmi na příští akci, kterou bude 8.prosince Mikulášská nadílka.

Za výbor SDH P. Jeníček

4.8.2019

V uvedeném odkazu je v albu k dispozici pro stažení a výtisk fotek ve velkém rozlišení - společné foto - rodáci a přátelé Bukové dne 15.6.2019 -https://photos.app.goo.gl/Ut89kJwgTF1vP97YA

1.6.2019

Oslavy 130. výročí založení

Sboru dobrovolných hasičů a setkání rodáků a přátel obce Bukové

v sobotu 15. června 2019

Děkujeme všem  za účast na našich oslavách, jak rodákům a přátelům, jež někteří k nám přijeli  z velké dálky naší vlasti, členům SDH Buková jež s přípravami oslav pomohli. Poděkování patří taktéž všem sponzorům, hasičům a divákům, kteří přišli na celodenní oslavy a svou účastí podpořili vlastní hasičskou soutěž 9. ročníku Memoriálu pana Josefa Šourka.

http://photos.google.com/share/AF1QipOaqElseg0EoHFaA1FiGiky278IoIHQwXCVnlE3c-KPZeeR2seMWl-wkxWwt932wA?key=THRvejlScE9GVXlfeHVCemdzUHl0bEYtOGRuRmNR

Zároveň děkujeme mediální podpoře, že naše vydařené oslavy zveřejnil web pribram.cz:http://pribram.cz/clanek/hasici-chrani-majetek-i-zivoty-ale-take-pracuji-bavi-i-reprezentuji/13786/?fbclid=IwAR1ce_qStqxchW-RZRS9qZpwIG-lWllMc07LCeDXemm1GEj16FBGYoEAnmY

Předchozí oslavy, historické hasičské a dobové fotky  k setkání rodáků před 50.lety - r. 1969, kdy se slavilo 80. výročí založení SDH Buková:

http://photos.google.com/share/AF1QipMQ9yHoPyzGU2DM0ImX0BwnzNd1hXMHPxT7Qe-XcHBV00OZbpwoEryoQsg_sttigg?key=YnBXeDJGNUUwbC1xc0NDWjlWUVhncGVIREF1Y2Jn

Výbor  Sboru dobrovolných hasičů Buková u Věšína

9.4.2019

Na Velikonoční neděli 21.4.2019 uskutečnili SDH Buková spolu s SDH Borovno vycházkový pochod  Trasa letošního  pochodu byla připravena kamarády hasiči z Borovna tradičně  vhodná jak pro děti, mamky s kočárky i seniory. Odjeli jsme smluvním autobusem z návsi v Bukové  v 9.hodin. Návrat autobusem byl zpět do Bukové kolem 17 hodiny. Letošního 4.ročníku bylo na  70 účastníků, těšíme se již s Vámi na další 5. ročník v r. 2020, který budou tentokrát připravovat hasiči z Bukové. Fotky z letošního pochodu jsou na shlédnutí https://photos.app.goo.gl/69TE3qxowuKorjJ2A

Děkujeme všem za letošní účast, že jste si našli o Velikonocích čas  prožít s ostatními přáteli  pohodový den v přírodě.

Výbor SDH Buková

 

velikonocni-pochod-spolecne-foto-21.4.2019.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.ledna 2019 - se konala  v Bukovské hospůdce výroční valná hromada SDH Buková. Děkujeme tímto všem členům a pozvaným hostům, kteří se jednání této schůze zúčastnili.

Výbor SDH Buková

29.11.2018

1.prosince 2018 - od 14.00 hodin  uspořádalo SDH Buková pro děti z Věšína i Bukové Mikulášskou nadílku. Přišlo kolem 30 dětí s rodiči, jejich babičkami a dědy na  sobotní odpoledne do společenského sálu  Paňáčkovny Věšín. Mikuláš, andělé a čerti jim  za přednesenou hezkou básničku či písničku předali balíčky. Pro děti byl připraven pestrý hudební program.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další setkání dětí a členů SDH Buková na připravovaných akcích v roce 2019.

Výbor SDH Buková

25.9. 2018

Dokončení  opravy pletiva na oplocení dětského hřiště v Bukové

V neděli 30.9.2018 od 15.00-18.00 hodin bychom chtěli dokončit úpravy na oplocení a provést zbývající zvednutí a napnutí pletiva-strany oplocení k hlavní silnici. Děkujeme za Vaši brigádnickou pomoc. Členové co si najdete čas, vezměte si sebou max. kombinačky na vázání drátů, občerstvení zajištěno.

Za výbor SDH Buková P.Jeníček, V.Meloun

26.5. 2018

Sběr železného šrotu v obci Buková

Členové sboru zajistí sběr včetně svozu a likvidaci nepotřebného železného šrotu od jednotlivých domů v Bukové. Děkujeme obyvatelům, kteří budou mít zájem železný odpad zlikvidovat, aby jej připravili před svoje domy v pátek 24.5.2018 odpoledne, nebo v sobotu v 8.00 hodin dne 25.5.2018, kdy se bude svoz provádět.

Výbor SDH Buková

19.květen 2018 

Od 13.00 hodin bude uspořádán 8.ročník Memoriálu  pana Josefa Šourka v požárním sportu v Bukové "Na Drahách". Občerstvení zajištěno.

Srdečně zveme všechny občany na další ročník v požární soutěži.

Výbor SDH Buková

 

30.dubna 2018 -  Pálení čarodějnic a stavění máje

V prostranství dětského hřiště v Bukové uspořádá SDH v pondělí 30.4.2018  tradiční pálení čarodějnic  a stavění máje, navečer s příjemným posezením pro všechny občany Bukové s tradičním občerstvením, pro děti bude připraveno opékání špekáčků.

Srdečně zveme všechny občany Bukové.

Výbor SDH Buková

14.4. 2018

V sobotu 14.4.2018 od 8.00hod se uskutečnila lesní brigáda v lokalitě obecních lesů OÚ Věšín. Uklízelo se a pálilo klestí po lesní těžbě. Děkujeme všem 16 členům, kteří se brigády zůčastnili.

Za SDH Buková starosta Václav Meloun

24.3. 2018

Na Velikonoční neděli 1.dubna  uspořádalo SDH Buková spolu s SDH Borovno vycházkový pochod. Trasa pochodu byla kolem 11 km, vypravili jsme se v 9,00 hodin u Bukovské hospůdky odkud nás smluvený autobus SDH Borovno svezl do Věšína, z návsi se odcházelo v 9,30 hodin. Letošního 3.ročníku Velikonočního pochodu se nás zúčastnilo celkem 76 včetně čtyřnohých kamarádů. Nejprve jsme shlédli zvířátka při jejich krmení v Hutích v oboře Hedvika, zde nás provedl pan Kaiser ml. Odtud jsme vyšli směrem k Chynské, kde po  8-mi kilometrech za slunného a i větrem provázeného počasí jsme oddychli na první zastávce u myslivecké chaty Na Chynské. Zde pro nás naši kamarádi  p. Sýkora J., p. Skuhra J. a Podlena K. připravili společně se svými manželkami k milé svačince teplé nápoje a k ním byly nachystány velikonoční pečené dobroty a potom následovalo předvedení opečení vlastních buřtíků, klobás a pochutin na ohni. Po chvíli odpočinku cíl trasy byl v Bukovské hospůdce. Zde bylo připraveno velikonoční posezení s dalším chutným občerstvením od Majky, Aleny a Oliny k ukončení pochodu. Pro dospělé byla připravena ochutnávka velikonočního zeleného 13° piva, dětem byla předvedena praktická ukázka pletení velikonočních pomlázek a jiných výrobků z přírodních proutků, borovenským i ostatním koledníkům jsme věnovali od srdce vyrobené pomlázky  pro  pondělní velikonoční koledování. Pro účastníky pochodu byl osobně řidičem - starostou Milanem Aubrechtem  připraven svoz autobusem   z Bukové zpět se zastávkou Věšín,  Borovno, za což mu všichni velice děkujeme. Pochod zvládli všichni a stojí za to jim všem poděkovat , že si v neděli našli čas se s námi projít při jarním počasí po hranici  CHKO Brdy.

                                 1.4.2018--3.-rocnik-velikonocniho-pochodu.jpg

Fotky najdete na odkazu: http://borovnosdh.rajce.idnes.cz/SDH_Borovno_%2C_SDH_Bukova_-_Velikonocni_pochod_2018/ 

a minulé dva ročníky Velikonočního pochodu 2016 a 2017 jsou zdokumentovány na fotkách:

http://borovnosdh.rajce.idnes.cz/SDH_Borovno%2C_SDH_Bukova_-_Velikonocni_pochod_2017/

http://borovnosdh.rajce.idnes.cz/Velikonocni_pochod_2016_sdh_borovno_sdh_bukova/

Už se těšíme jak již na příští  4.ročník  Velikonočního pochodu v r. 2019 a další akce připravované pro naše členy v letošním roce 2018.

Členové SDH Buková

LEDEN 2018
 
- 6.1.2018 se zástupci SDH Buková zúčastnili jako hosté slavnostního předání nových vozidel SDH Mirošov. Fotky z této slanosti naleznete na odkazu: http://borovnosdh.rajce.idnes.cz/SDH_Borovno_-_hoste_na_slavnostnim_predani_novych_vozidel_SDH_Mirosov_6.1.018/
6.1.2018-slavnostni-predani-vozidel-v-mirosove.jpg
- 27.1.2018 - od 18.00 hodin - Výroční Valná hromada
 
21.prosince 2017
vanoce--bukova-2018-prani.jpg
__________________________________________
 
2.prosince 2017 - Mikulášská nadílka od 14.00 hodin v Paňáčkovně ve Věšíně

V sobotu 2.12.2017 uspořádal SDH Buková pro děti v sále Paňáčkovna ve Věšíně Mikulášskou nadílku. Tradičně děti dostali za svoji přednesenou básničku či písničku od Mikuláše, andělů a čertů balíček sladkostí a ovoce. Sobotního odpoledne byli srdečně zváni rodiče, babičky i dědečkové. Pro děti byl připraven pestrý hudební program. Nadílky se zúčastnili i ostatní děti a rodiče z Bukové a Věšína, jež si pro své ratolesti připravili k nadílce vlastní balíčky.

Děkujeme za hojnou účast dětí a rodičů,že si udělali čas  k této předvánoční akci.

Výbor SDH Buková

27.5.2017

V sobotu 27.5.2017 od 13.00 hodin  pořádalo SDH Buková  7.ročník Memoriálu Josefa Šourka, tradiční hasičské soutěže družstev o putovní pohár v kategorii mužů a žen. Soutěž za účasti 7 družstev mužů a 2 družstev žen se konala v Bukové na cvičišti "Na drahách" a zúčastnila se výborná družstva soutěžící též v Brdské lize - hasičské sportovní soutěže. Vítězství za 1.místo  a Putovní pohár si odvezlo soutěžní družstvo mužů SDH Hlubyně. Soutěžícím přálo krásné slunečné počasí.

Výbor SDH Buková

30.4.2017

Jako tradičně každým rokem dne 30.dubna 2017 připravuje SDH Buková "Pálení čarodějnic" a stavění Máje na dětském hřišti v Bukové jak pro malé i velké účastníky těchto předmájových oslav. Pro všechny bude připraven táborák a  tradiční pohoštění - opékání buřtíků, točené pivo a nealko nápoje pro děti. Zveme všechny občany  a chalupáře z Bukové na toto předmájové nedělní odpoledne.

Všechny srdečně zve výbor SDH Buková

 

16.4.2017

Na Velikonoční neděli 16.4.2017 uskutečnil SDH Buková spolu s SDH Borovno vycházkový pochod  podbrdskými lesy. Trasa pochodu byla kolem 10km, start byl u rozhledny "Na Skále" nad Železným Újezdem s možnou vyhlídkou do okolí. Odtud  celkem 66 účastníků pochodu zvládlo další cíl - na kótě 801m Nad Maráskem opékání buřtů, pro posilnění na další cestu. Po výhledu na okolí ze skály Pod Maráskem  jsme navštívili  poblíž obce Planiny samotu Dvůr - Farmu Ráj - centrum0.cz s nebývalým vybavením včetně přeživších farmářů, jež zde opečovávají zanedbanou nemovitost bývalé fořtovny a přilehlých objektů. Cíl trasy byl  v pohostinství Borovno, kdy nám místní hasiči připravili velikonoční posezení s občerstvením k ukončení pochodu. Praktickou ukázkou pletení velikonočních pomlázek jsme několika pomlázkami obdarovali místní hasiče a hasičky pro pondělní velikonoční koledování. Pro bukovské a též i věšínské účastníky pochodu byl svoz autobusem z Bukové k rozhledně "Na Skále" nad Železným Újezdem. Po skončení pochodu zpět z Borovna autobusem do Bukové nám svoz zajistil osobně starosta SDH Borovno pan Milan Aubrecht, za což mu patří velký dík. Pochod se uskutečnil za příznivého dubnového počasí, nenáročnou trasu zvládli všichni dospělí, důchodci ï děti. Děkujeme všem 66 účastníkům letošního pochodu, že si o Velikonoční neděli našli čas a hravě zvládli letošní zajímavou trasu. Fotky z velikonočního pochodu najdete na odkazu:http://borovnosdh.rajce.idnes.cz/SDH_Borovno%2C_SDH_Bukova_-_Velikonocni_pochod_2017/

Tento tradiční jarní pochod navázal na již loňskou tradici, kdy pochod pořádali bukovští hasiči, trasa byla z Teslín směrem k Padrťi a cíl v Bukové. Fotky z této akce najdete na odkazu:

http://borovnosdh.rajce.idnes.cz/Velikonocni_pochod_2016_sdh_borovno_sdh_bukova/

Těšíme se na Vaši účast dalšího 3. ročníku na jaře 2018smiley

Výbor SDH Buková

velikonocni-pochod-16.4.-2017--sdh-borovno-a-sdh-bukova.jpg

22.3.2017

Pro zajištění brigády na pálení klestí lesní paseky u svážnice nad Vartou v sobotu dne 25.3.2017 prosíme členy sboru, kteří se mohou v sobotu či případně v neděli  této brigády zúčastnit a pomoci provést požadovanou práci pro lesní hospodářství Obecního úřadu Věšín. Sraz je u hasičárny v 8.00 hodin. Případnou Vaši účast potvrďte prosím V.Melounovi telefonicky, SMS. Budeme doufat, že počasí jak hlásí bude již bez deště, jak se minulý týden pokazilo.

Děkuje starosta V.Meloun a výbor SDH Buková

28.ledna 2017 - se členové SDH sešli v Bukovské hospůdce na slavnostní schůzi - výroční valné hromadě v hojném počtu včetně hostů z SDH Věšín a starosty OÚ Věšín. Byla zhodnocena pracovní i kulturní činnost SDH Buková za uplynulý rok 2016 ve zprávě starosty SDH p. Václava Melouna, shlédli jsme  videa ze soutěží hasičského sportu mladého družstva muži II, kdy kluci ze soutěží získali 6.místo Brdské ligy ze 32. družstev mužů. 

Děkujeme všem členům a členkám za jejich aktivní činnost a také za  účast na této slavnostní schůzi.

výbor SDH Buková

14.ledna 2017

Několik členů našeho sboru se zúčastnilo 14.ročníku "Výstup na Pražák" (vrch Praha  856 m),  start byl v 10.45 hod od hospody z Nepomuku,  i přímo z Bukové vyšli členové sboru  v 10.30 hod.od hasičské zbrojnice směrem na Nepomuk. Dle informace pořadatelů se akce  zúčastnilo za vlídného zimního počasí kolem 1.700 účastníků. 
 
 
 
Klub přátel Mrázka
Skupina lidí, kteří se rozhodli trochu zpříjemnit život dětem z dětského domova v Solenicích a především pro ně
 pořádá každoročně novoroční výstup k brdskému vrcholu Praha.
 
Za přispění účastníků a nejmenovaných sponzorů se vždy najdou ještě prostředky na další akce a sponzorské dary v průběhu roku.
Např. telefonní karty, LEGO, počítač, výlet do ZOO atd.
 

      Navázali spolupráci s nadací NF ŠANCE ONKOLÁČKŮM. Jde o nadaci  která materiálově pomáhá onkologicky nemocným dětičkám lépe zvládat jejich boj s nemocí

Část peněz z letošního výstupu na Pražák poputuje na podporu tohoto fondu.

    

 
Touto cestou chceme Vám všem poděkovat.
Dětský domov Solenice     Nadační fond Šance ONKOLÁČKŮM

naše logo       
                                MÁME NADAČNÍ FOND !!!!!!!!!!!!!!! JUCHUUUU
http://www.dd-solenice.cz/          http://nfsanceonkolackum.cz
 
3.prosince 2016 - Mikulášská nadílka od 15.30 hodin v Paňáčkovně ve Věšíně

Oznamujeme všem členům sboru SDH Buková, že pro děti bude v sále Paňáčkovna ve Věšíně Mikulášská nadílka. Tradičně děti dostanou za svoji přednesenou básničku či písničku od Mikuláše, andělů a čertů balíček sladkostí a ovoce, na sobotní odpoledne jsou zváni srdečně zváni rodiče, babičky i dědečkové. Pro děti je připraven pestrý hudební program. Do možnosti kapacity sálu jsou zváni i ostatní děti a rodiče z Bukové a Věšína, jež si pro své ratolesti připraví k nadílce vlastní balíčky.

Od 20.00 hodin bude po Mikulášské nadílce následovat Čertovské posezení s country kapelou "SOUSEDÉ"

Děkujeme za hojnou účast, pozvánky od SDH obdrží všichni do poštovních schránek.

Srdečně zve výbor SDH Buková

Ohlédnutí za 9.kolem Brdské ligy pořádané  SDH Buková ve sportovním areálu TJ Sparty Věšín

V neděli dne 17.srpna 2014 uspořádal SDH Buková 9.kolo Brdské ligy v požárním sportu v útocích, které se konalo na hřišti TJ Sparta ve Věšíně. Soutěže se zúčastnilo celkem 29 družstev z účastníků  letošního ročníku Brdské ligy v kategorii mužů a žen. Po rozdělení soutěžních týmů do play-off soutěžící na postupových místech do poslední chvíle bojovali o ty nejlepší výsledky. V kategorii muži se umístili na následujících místech - 1. SDH Sloup, 2.SDH Radětice, 3. SDH Líchovy. V kategorii žen se umístilo na 1. místě družstvo  SDH Chotilsko, pohár za 2. místo si  odvezlo SDH  Nová Ves pod Pleší a 3. místo vybojoval tým  SDH Sloup. Domácímu týmu mužů jak z Bukové, tak Věšína se letos pokaženými útoky nedařilo, tím nepostoupili do play-off. Po sychravém dopoledni příprav soutěže k 9.kole se na bukovské pořádající hasiče  odpoledne usmálo  i sluníčko a v tvářích přítomných diváků a všech soutěžících byla vidět spokojenost, když si od zástupců SDH Buková všechny týmy přebírali od 1. do 4. místa pohárové a od 5.místa věcné ceny včetně ocenění nejlepšího proudaře a proudařky této nedělní soutěže.  Celkem na 1.150 fotkách pana Mirka Pavlíka shlédnete jeho objektivem tuto celou akci v jeho příspěvcích na webu: / https://plus.google.com/photos/+MiroslavPAVLÍK. K podpoře této úspěšné akce bychom touto cestou poděkovali všem věrným spozorům, jež přispěli mladému hasičskému sportu na dobrou věc – a jsou to: Sportcentrum Zdeněk Čičatka,  Obecní úřad Věšín, Autodoprava Jiří Matějka, R.A.L – reklamní předměty p.Lipovský, Majka a Karel Podlenovi a v neposlení řadě fotbalovému oddílu TJ Sparta Věšín za zapůjčení sportovního areálu pro uspořádání celé akce. Za moderování celého dne děkujeme Vildovi Trčkovi a k regulérnosti průběhu soutěže všem zúčastněným rozhodčím,zdravotní službě paní Sedlákové a paní Šimánkové a časomíře v rukou Mirka Langmajera. Poděkování patří též  SDH Volenice za jejich pomoc s dodávkou vody cisternovým vozidlem a samozřejmě  všem členům SDH Buková, jež se přidali svou pomocí pro přípravu a uspořádání již 3.úspěšného ročníku tohoto kola Brdské ligy ve Věšíně.

Za výbor SDH Buková, Petr Jeníček

 

 

Příspěvky

Nástěnka - co je nového/připravujeme

17. 4. 2022

27.4.2022

Na 30.dubna 2022 připravujeme 1.ročník KULIČKIÁDY a tradiční PÁLENÍ ČARODĚJNIC na dětském hřišti v Bukové, přípravy se uskuteční již v odpoledních hodinách.kulic--kia--da---1.rocnik-a-paleni-carodejnic-v-bukove.png

Srdečně zve všechny občany i děti na tuto podvečerní akci

SDH Buková

23.4.2022

Pietní vzpomínka v sobotu dne 23.4.2022 k 80. výročí seskoku výsadkářů skupin Intransitive a Tin u lovecké boudy Václavka poblíž Teslín v r. 1942, v souvislosti následného atentátu na R.Heydricha a uctění památky obětí popravených českých občanu a z blízkého Věšína také rodiny Viktorových.
Fotky k této pietní vzpomínce 80. výročí a z minulých let- viz odkaz:
záznam seskoku výsadkářů: https://youtu.be/FTiHsc_Fk7c
Za výbor SDH Jeníček Petr
 

17.4.2022- 5.ročník Velikonočního pochodu

velikonocni-pochod-5.rocnik-17.4.2022-sdh-bukova-a-sdh-borovno.jpg

fotogalerie:  https://eu.zonerama.com/SOUSEDE-Bukovskahospudka72021/Photo/8322251/317220305

a další - https://photos.app.goo.gl/teHb2trk9G6VLoCq7

 

17.dubna 2022 - 5.ročník tradičního Velikonočního pochoduSraz účastníků pochodu bude v Bukové na návsi v 8.45 hodin u hasičské zbrojnice, odkud se autobusem přesuneme na věšínskou náves. Zde bude od kapličky Start pochodu v 9.00 hodin.   Zvolili jsme si pro letošní ročník pochodu trasu směrem k Rožmitálu p. Třemšínem, kde  nás čeká netradiční procházka jarní přírodou s poznáním trochu historie k Městu Rožmitál, se svátečním zastavením jak k historii řemeslné i kulturní. Naším cílovým místem bude Buková, kde účastníky všech věkových kategorií včetně jejich čtyřnohých kamarádů čeká malé pohoštění a ukázka výroby velikonočních řemeslných výrobků. Během pochodu  absolvujeme tradiční zastávku k opékání buřtíků, tak jako správní turisté si tuto svačinku připravte s sebou na velikonoční cestu. 

Hezké zážitky a přání pěkného počasí

 se na Vás těší hasiči z Bukové

23.12.2021

PF 2022

Vážení členové, členky a přátelé Sboru dobrovolných hasičů Buková,

    v letošním roce se opět nemůžeme sejít  na valné hromadě našeho sboru, proto prosím  přijměte pozdrav a vánoční přání k prožití klidných svátků se svými rodinami a do Nového roku 2022 hodně štěstí a zdraví. Přejeme si, aby ten nastávající Nový rok byl lepší a mohli jsme se všichni setkávat na akcích v naší obci jako v minulých letech.

Radostné vánoční svátky přeje za výbor SDH Buková

V. Meloun a P. Jeníček                              __________________________________________________________________________________

22.2.2020

SDH Buková uspořádal  v sobotu 22.2.2020 Masopust, fotogalerie https://photos.app.goo.gl/hVqHsEoREZcJy1U19

masopust-22.2.2020.jpg

  MASOPUST  v Bukové 2020

Při obnoveném sobotním maškarním průvodu v Bukové, znovu po 8 letech byla hojná účast na 40 maškar včetně dětí i batolat a navíc skvělé počasí podpořilo masopustní náladu všech zúčastněných i obyvatel Bukové. Děkujeme všem za přípravu, veškeré masopustní dobroty a finanční příspěvek jež nám bukovští obyvatelé přichystali.

Děkuje výbor SDH Buková

 

8.1.2020

SDH Buková zve všechny svoje členy dne 25.ledna 2020 od 18.00 hodin do Bukovské hospůdky na výroční valnou hromadu, která je v letošním roce volební, na další 5-ti leté období bude zvolen nový výbor SDH Buková. Děkujeme tímto všem členům za účast na tomto jednání.

Výbor SDH Buková

4.1.2020

Dnešního rána 4.1.2020 se zásahová jednotka našeho sboru zúčastnila asistence s dopravou vody k likvidaci požáru budovy rekreačního střediska Kemp Brdy v katastru obce Věšín, kde od 7 hodiny ranní bylo povoláno a zasahovalo celkem 9 jednotek hasičů. Fotogalerie- https://photos.app.goo.gl/RyUbQwekieaBvC14A. Dle zpráv z médií došlo ke škodě ve výši 10.mil. Kč  na hlavní budově Kemp Brdy.  Ostatní objekty a okolní lesy byly od požáru ochráněny.

Poděkování patří všem hasičům a složkám IZS  a též obyvatelům obce Věšín a Buková, jež se podíleli na zajištění občerstvení pro zasahující hasiče. Dle zdroje pribram.cz můžete shlédnout podrobnější zprávy z této dnešní události.https://www.pribram.cz/clanek/plameny-pohltily-budovu-restaurace-v-kempu-u-vesina-hasici-vyhlasili-druhy-stupen-poplachu/15252/

a též záznam ze zpráv televize Prima:https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/4-1-2020-velke-zpravy-na-pribramsku-shorelo-rekreacni-stredisko

pozar-rekreacniho-strediska-brdy-u-vesina--2.jpgpozar-rekreacniho-strediska-brdy-u-vesina--4.jpgpozar-rekreacniho-strediska-brdy-u-vesina--1.jpg

hlaseni-k-ukonceni-cinnosti-sdh-bukova-ve-14.00hodin-dne-4.1.2020-u-velitele-zasahu-v-kempu-brdy.jpg

4.1.2020 ve 14.00 hod se zásahová jednotka SDH Buková hlásí u velitele požáru, že ze stanoviště doplňování vody u rybníčku Morák ve Věšíně odjíždí zpět na základnu v Bukové. Ostatní profesionální jednotky dokončují svoji hasební činnost a nyní nastává práce vyšetřovatelům a policii ke zjištění příčin vzniklého požáru hlavní budovy Kemp Brdy.

Za SDH Buková Petr Jeníček

11.12.2019         

       SDH Buková uspořádal pro děti jako každým rokem v sobotu 7.prosince 2019 v Bukovské hospůdce "mikulášskou nadílku". Mikuláše, anděla i čerty přivítalo  25 dětí, které si svým  přednesem  básniček a říkanek zpestřily odpoledne. Za svá vystoupení byly všechny odměněny  balíčkem dobrot a  slibem poslušnosti rodičům  před čerty si společně užili nadílku.  Děkujeme všem rodičům, kteří  tak se svými ratolestmi oslavili společně s námi letošního Mikuláše.  Fotogalerii shlédnete v odkazu:  

https://ela-m.rajce.idnes.cz/MIKULASSKA_NADILKA/        

mikulasska_nadilka_2019.jpg

    Do nastávajícího předvánočního času přejeme všem spoluobčanům pohodu, hezké a klidné prožití vánočních svátků, do Nového roku 2020 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

výbor SDH Buková

17.11.2019

Výstavu RETRO  jsme pojali jako nostalgii vzpomínek před sametovou revolucí - doby 30. let zpátky.

Členové SDH Buková se k oslavám výročí  30.let sametové revoluce ze 17. listopadu 1989 v České republice  přidali  připomínkovou 2denní Retro  výstavou, jež byla věnována období 50-80.let, kdy před vybojovanou svobodou a demokracií lidé na vesnici žili skromně a vážili si obyčejných věcí, které se v té době daly běžně v obchodech nakoupit. Návštěvníkům výstavy byla přichystána v místní hasičské zbrojnici expozice na téma: domácnost, sport, motorismus, cyklistika, školní potřeby, dětské hračky a ostatní dobová zábava. Výstava doprovázená hudbou z vinylových gramofonových desek, byla v sobotní podvečer v místní hospůdce  zpříjemněna posezením při harmonice, jak před časy bývalo. 

Poděkování patří všem, kteří k Retro výstavě  zapůjčili své dobové věci i všem 130 návštěvníkům, jež výstavu podpořili dobrovolným vstupným.

Za výbor SDH Bukova V.Meloun, Petr Jeníček

Fotogalerii z výstavy shlédnete na odkazu: https://photos.app.goo.gl/4NViimyqpVYJ2W2c8

retro-motocykly.jpg

__________________________________________________________________________________